بار دیگر به همت خانه بازی کودک معراج (مهد کودک وابسته به موسسه معراج اندیشه گل گهر) و با همکاری این موسسه و در راستای سلسله برنامه های فرزند پروری، سمینار آموزشی تربیت جنسی کودکان برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی موسسه معراج اندیشه، این سمینار با تدریس دکتر محمد ترکمان و با هدف آموزش چگونگی تربیت جنسی کودکان به والدین برگزار خواهد شد. آنچه والدین بایستی در خصوص آموزش مسائل جنسی به کودکان خود بدانند در این سمینار ارائه می گردد لذا تمامی والدینی که فرزندان آنها در گروه سنی ۰ تا ۱۸ سال قرار دارند می‌توانند از مباحث کاربردی این سمینار استفاده کنند.

 سمینار آموزشی تربیت جنسی کودکان با حضور دکتر محمد ترکمان شنبه ۲۴ آذرماه از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در سالن اجتماعات غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیرجان برگزار خواهد شد. والدین جهت تهیه بلیط می توانند با شماره تماس ۴۲۳۰۱۲۷۹  تماس برقرار کرده و برای حضور در این سمینار بسیار مهم بلیط تهیه نمایند. لازم به یادآوری می باشد که والدین گرامی بایستی بدون حضور کودکان خود در این سمینار آموزشی شرکت نمایند.

 گفتنی است محمد ترکمان دارای دکترای روانشناسی عمومی، عضو شورای کمیته پژوهشی دفتر امور مهد کودک های بهزیستی، مدرس کشوری و برگزار کننده بیش از ۵۰۰ کارگاه و سمینار آموزشی در زمینه‌های مختلف فرزند پروری و رفع اختلالات رفتاری کودکان و مولف کتاب هایی چون "وقتی یک فرزند دارم" و... می باشد که پیش از این نیز به همت موسسه معراج اندیشه گل گهر سمینارهای موفقی را با محوریت فرزند پروری در سیرجان برگزار کرده است.

 

 

 

 

کارگاه باز آموزی مربیان بازی با کودک برگزار شد کارگاه آموزشی ارائه دستاوردهای حوزه بازی با کودک با حضور استاد سلطانی متخصص حوزه بازی کودک و جمعی از مربیان خانه بازی کودک موسسه معراج اندیشه گل گهر طی دو روز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی معراج اندیشه گل گهر، در این کارگاه دوره باز آموزی مربی کودک با توجه به دوره هایی که در گذشته با همین موضوع و با حضور جمعی از فراگیران دوره مربی بازی کودک که درسال ۹۲ و ۹۳ در این دوره شرکت کرده بودند، در موسسه معراج اندیشه گل گهر برگزار شد، انجام شده و از بین حاضران در جلسه دو مربی برای حضور در غرفه خانه بازی کودک در شب های پنجمین جشنواره فرهنگی گل گهر انتخاب خواهند شد. محور اصلی سخنان استاد سلطانی در مورد اهمیت بازی بود. تعریف بازی، تفاوت یادگیری و یاد دادن در کودکان، درک انتزاعی کودک و... از جمله مباحثی بود که در این کارگاه مطرح شد. استاد سلطانی با اشاره به این که خانه بازی کودک موسسه معراج اندیشه گل گهر رویکرد بازی محور دارد می گوید: اهمیت فراگیری بازی توسط کودکان بسیار برجسته است تا فرصتی را فراهم سازد که بچه ها زندگی را با بازی یاد بگیرند، چرا که شخصیت فرد تا 3 سالگی شکل می گیرد و تحریک حواس پنجگانه در این سه سال و در قالب بازی آموزی بسیار مهم است. وی ریشه بسیاری از مشکلات دوران کودکی را احساس عدم امنیت در کودکان عنوان می کند و می گوید: پدر و مادر باید با آموزش های مناسب به کودک مراقب باشند تا این احساس عدم امنیت در کودکان شکل نگیرد. استاد سلطانی در این کارگاه به بیان نظریات رشد متناسب با سنین کودکی (تربیت زیر 6 سال) پرداخت و ادامه نظریه هوش متعادل که توسط استاد سلطانی ارائه شده است را بیان نمود. این نظریه با شرایط بومی و فرهنگی ایران منطبق است و معتقد است هوش های مختلف کودک باید با هم و به صورت متعادل رشد کنند تا کودک در بزرگسالی به شخصیتی پایدار برسد. گفتنی است از بین مربیان حاضر در این کارگاه دو مربی به عنوان مربیان خانه بازی کودک در پنجمین جشنواره فرهنگی گل گهر انتخاب خواهند شد.

بنام خداوندی که همین نزدیکی هاست ...

والدین عزیز           سلام

بی مقدمه :

او رئیس واحد امنیت شرکتی بود که بعد از حادثه غم انگیز یازده سپتامبر (که منجر به فرو ریختن برج های دوقلو ی تجارت جهانی در آمریکا شد )از بازماندگان شرکت های دیگر دعوت کرد تا از فضای در دسترس اداره خود ، آنها هم استفاده کنند .

بنام خداوندی که همین نزدیکی هاست

والدین عزیز         سلام

بی مقدمه :

متن زیراقتباسی است از کتاب "ابوالمشاغل" نادر ابراهیمی .

 

روزی در مجلس ختمی ،مردی متین و موقری که درکنارم نشسته بود و

بنام خداوندی که همین نزدیکیهاست ...

والدین عزیز               سلام

بی مقدمه :

زمانی که نوجوانی بیش نبودم با پدرم درصف خردید بلیط سیرک ایستاده

بنام خداوندی که همین نزدیکی هاست

والدین عزیز               سلام

مردجوانی آخرین روزهای دانشگاه را سپری میکرد و به زودی فارغ التحصیل می شد

چندین ماه بود که یک اتومبیل اسپرت بسیار زیبا چشمش را گرفته بود . ازآنجایی که

 

بنام خداوندی که همین نزدیکیهاست ....                               "    عید مبعث مبارک باد "

والدین عزیز             سلام

بی مقدمه :

درروز اول سال تحصیلی خانم تامپسون معلم کلاس پنجم دبستان وارد کلاس شد وپس

به نام خداوندی که همین نزدیکی هاست ...

والدین عزیز              سلام

بگذارید مشکلی را که علم با عیسی مسیح دارد شرح دهم :

استاد رشته فلسفه دانشگاه که منکر وجود خداست ،قبل ازشروع کلاسش از یکی از دانشجویان جدیدش میخواهد بایستد وبعد از او میپرسد:تو یک مسیحی هستی ،درست

است پسر؟دانشجو جواب داد:بله . پس تو به خدا اعتقاد

بنام خداوندی که همین نزدیکیهاست .     "   من و علی (ع) پدران امتیم ....   پیامبر اکرم (ص)"

والدین عزیز                سلام

بی مقدمه :                معلمی را می ستایم که به من اندیشیدن را بیاموزد نه اندیشه هارا "شهید مطهری"

استاد دانشگاهی از دانشجویان رشته جامعه شناسی خواسته بود تا به کوچه پس کوچه های کثیف و پرجمعیت

بالتیمور بروند وسوابق 200 پسر نوجوان را گرد آورند.سپس از آنان خواسته بود تا نظر و ارزیابی

بنام خداوندی که همین نزدیکیهاست ...

والدین عزیز          سلام

بی مقدمه :چندی پیش در کلاسی که برای بزرگسالان تدریس میکردم ، تکلیفی را به مرحله اجرا گذاشتم ،مسئولیت آنها

Template Design:Dima Group

Back to Top